FANDOM


Przygody Kota w Butach - amerykański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks Animation Television. Produkcja przedstawia losy Kota w Butach znanego z filmów serii Shrek. Światowa premiera miała miejsce 16 stycznia 2016 r., a polska 10 października 2015 r. Serial liczy 78 odcinków podzielonych na 6 sezonów.

Fabuła Edytuj

Kot w butach (znany z serii Shrek) przybywa do miasteczka San Lorenzo. Wraz z głównym bohaterem w miasteczku pojawia się wielu nieciekawych oprychów i bandytów. Oprócz tego Puszek próbuje odnaleźć skarb zaklęty w mieście. Przeżywa tam wiele niezwykle ciekawych przygód, a towarzyszący mu bohaterowie dodają uroku serialowi.

Obsada Edytuj

  • Eric Bauza – Kot w butach
  • Jayma Mays – Dulcinea
  • Paul Rugg – Artephius
  • Carla Jimenez – Senora Zapata
  • Carlos Alazraqui – burmistrz Temoroso
  • Laraine Newman – Pajuna
  • Joshua Rush – Toby
  • Grey Griffin – Vina, Sphinx
  • Candi Milo – Kid Pickles, Cleevil
  • Ariebella Makana – Esme
  • Danny Trejo – El Moco
  • Maria Bamford – Księżna
  • John Leguizamo – Jack Sprat

Wersja polska Edytuj

Wersja polska: Master Film

Reżyseria:

  • Dariusz Dunowski (odc. 1-20),
  • Andrzej Chudy (odc. 21-26, 35, 40, 54-66, 71-78),
  • Paweł Ciołkosz (odc. 27-46, 49, 51-52, 67-70),
  • Jacek Kopczyński (odc. 47-48, 50),
  • Agata Gawrońska-Bauman (odc. 53)

Tłumaczenie i dialogi: Antonina Kasprzak Dźwięk:

  • Paweł Siwiec (odc. 1-20, 27-34, 36-39, 41-46),
  • Krzysztof Podolski (odc. 21-26, 54-65),
  • Aneta Michalczyk (odc. 47-48, 50),
  • Barbara Jelińska (odc. 49, 51-53)

Montaż:

  • Paweł Siwiec (odc. 1-20, 27-34, 36-39, 41-46),
  • Krzysztof Podolski (odc. 21-26, 35, 40, 54-66),
  • Aneta Michalczyk (odc. 47-48, 50),
  • Barbara Jelińska (odc. 49, 51-52, 71-78),
  • Przemysław Jóźwik (odc. 67-70)

Zgranie filmu: Jakub Lenarczyk (odc. 1-20, 27-46)
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Kierownictwo muzyczne: Adam Krylik (odc. 14, 16, 18-20, 26, 53)
Tekst piosenek:

  • Andrzej Brzeski (odc. 14, 16, 18-20, 26, 46),
  • Adam Krylik (odc. 53)

Wystąpili:

  • Grzegorz Kwiecień – Kot w Butach
  • Anna Cieślak – Dulcynea
  • Maria Czykwin – Zapata
  • Grzegorz Pawlak –
    • Artebzik,
    • Buffy (odc. 38, 75)
  • Józef Pawłowski – Toby
  • Joanna Pach-Żbikowska –
    • Esme,
    • Señora Igualdemontija (odc. 13),
    • Brzydkie Kaczątko (odc. 29)
  • Michał Mikołajczak –
    • Raul,
    • Bułat (odc. 22, 31)
  • Karol Pocheć – Temoroso
  • Maria Niklińska – Sfinks (odc. 2, 6, 11)
  • Agata Gawrońska-Bauman –
    • Pajuna,
    • Mama Miś (odc. 53),
    • Księżna (odc. 54)
  • Julia Kołakowska-Bytner – Vina
  • Przemysław Wyszyński –
    • Korniszon,
    • jeden ze złodziei (odc. 49)
  • Paweł Ciołkosz –
    • Bracia Toby’ego (odc. 3, 14, 29),
    • Miecz (odc. 43)
  • Aldona Jankowska – Księżna (odc. 4, 12, 23, 25, 30-32, 36, 38-39)
  • Mateusz Rusin – Jack (odc. 5, 9, 17)
  • Przemysław Bluszcz – Guante (odc. 6, 29-32, 36, 38, 43)
  • Weronika Nockowska – Calliste (odc. 6)
  • Mirosław Zbrojewicz – El Moco (odc. 7, 16, 20-21, 23, 31, 41, 51, 53, 57, 67, 74)
  • Jacek Król –
    • Golem (odc. 8, 30-32, 36, 38),
    • Krwawy Wilk (odc. 52)
  • Leon Charewicz – Miecz (odc. 10, 31-32, 36, 38)
  • Tomasz Borkowski – Thriffith (odc. 10)
  • Marcin Przybylski – Brukencjusz (odc. 11, 25-26, 53)
  • Matylda Damięcka – Nalia (odc. 12-14, 19-20, 22-23, 26)
  • Przemysław Stippa – Esteban (odc. 13)
  • Marcin Bosak – Francisco, Baltazar i Filip (odc. 15, 25)
  • Anna Szymańczyk – Fonvil (odc. 15)
  • Joanna Halinowska – Torvil (odc. 15)
  • Aleksandra Długosz – Doozvil (odc. 15)
  • Barbara Zielińska – Smoczyca (odc. 16, 20)
  • Mateusz Weber
  • Wojciech Żołądkowicz – Król Kret (odc. 17, 24, 27-28, 32, 35, 59, 67)
  • Wiktoria Gorodeckaja – Syrena (Fidżi) (odc. 18)
  • Agata Sasinowska – Dutka (odc. 19)
  • Klaudiusz Kaufmann –
    • Uli (odc. 22-28, 32-33, 36, 39, 41, 43-46, 51-52, 54),
    • Kot Kaszlak (odc. 57)
  • Andrzej Chudy –
    • Taramis (odc. 23, 47, 53, 76),
    • Eames (odc. 35, 48, 54-58, 61-64, 67, 70-74, 76, 78),
    • Guante (odc. 54),
    • Bułat (odc. 57),
    • duchy ryb (odc. 71),
    • Dwuoki Alonso (odc. 75)
  • Kamil Pruban –
    • Brad (odc. 37),
    • Ignacio (odc. 53),
    • Nakręcony Kot (odc. 58),
    • Temeroso (odc. 68, 71-72, 78)
  • Bożena Furczyk –
    • Sfinks (odc. 21, 23, 31-32, 34, 38, 43, 49, 51-52, 58, 60),
    • Syrena (Fidżi) (odc. 37),
    • Hekata Brązowa (odc. 65-66)
  • Szymon Roszak –
    • Rudy Rydz (odc. 74),
    • ogr Tranche (odc. 75)
  • Krzysztof Plewako-Szczerbiński –
    • Słony Pete (odc. 36-38, 75),
    • jeden z baranów (odc. 50)
  • Grzegorz Woś
  • Jan Aleksandrowicz –
    • Dwuoki Alonso (odc. 36-38),
    • ogr Tranche (odc. 46),
    • żona Tranche'a (odc. 46)
  • Maciej Zuchowicz
  • Katarzyna Kozak – Księżna (odc. 40-43, 45, 51-53, 69, 71-74, 76, 78)
  • Julia Łukowiak
  • Justyna Kowalska – wiedźma Malarenia (odc. 41-42, 53)
  • Izabella Bukowska-Chądzyńska –
    • Alessandra (odc. 43),
    • Miguela Andante (odc. 44, 46),
    • Maryś (odc. 50, 59)
  • Zbigniew Suszyński – Toutatis (odc. 47, 76)
  • Anna Apostolakis – Roz (odc. 48, 72)
  • Marta Dylewska – Tulpa Pomarańczka (odc. 52)
  • Marta Dobecka –
    • Babeta (odc. 41),
    • Señora Igualdemontijo (odc. 43),
    • Nalia (odc. 48, 52),
    • Callista (odc. 49),
    • Sfinks (odc. 50),
    • Mała Lilly / Mała Królowa (odc. 64, 66),
    • Maliflora (odc. 72)
  • Maksymilian Bogumił –
    • złodziej Antonio (odc. 49),
    • Temeroso (odc. 52),
    • Samuel Młodszy Niedźwiecki (odc. 53),
    • Kot Śmiały (odc. 58),
    • Tom (odc. 61)
  • Kacper Burda
  • Janusz Wituch –
    • Angus (odc. 50, 59),
    • Samuel Starszy Niedźwiecki (odc. 53)
    • Tim (odc. 60)

W pozostałych rolach:

  • Zbigniew Suszyński – Szkarłatna Pantera (odc. 53)
  • Bartosz Wesołowski – Kot Zły (odc. 58, 66)
  • Maciej Więckowski
  • Maciej Kosmala –
    • Silvio (odc. 44),
    • Temeroso (odc. 55-57),
    • Señor Igualdemontijo (odc. 67, 72, 74)
  • Wojciech Chorąży – Señor Igualdemontijo (odc. 48)
  • Maksymilian Michasiów –
    • jeden z baranów (odc. 50),
    • Kot Drugi (odc. 58),
    • Ignacio (odc. 59),
    • Borówek (odc. 61)
  • Krzysztof Szczepaniak – Wieprzrobalew (odc. 57)
  • Anna Wodzyńska –
    • Zapata (odc. 58),
    • Señora Igualdemontijo (odc. 67, 74)
  • Brygida Turowska –
    • Sally (odc. 59),
    • Mała Królowa (odc. 76),
    • Czerwona Sheevrah (odc. 77)
  • Paweł Szczesny – Jeżynek (odc. 61)
  • Małgorzata Boratyńska – Sheila (odc. 63)
  • Zbigniew Kozłowski – ogr Tranche (odc. 68)
  • Tomasz Jarosz
  • Marek Bocianiak
  • Łukasz Talik

Śpiewali:

  • Adam Krylik (odc. 16),
  • Wiktoria Gorodeckaja i Ewelina Kordy (odc. 18),
  • Grzegorz Kwiecień, Jakub Jóźwik, Adam Krylik (odc. 26),
  • Adam Krylik, Krzysztof Pietrzak, Artur Bomert (odc. 37),
  • Magdalena Krylik, Adam Krylik, Katarzyna Łaska, Krzysztof Pietrzak (odc. 53),
  • Grzegorz Kwiecień, Magdalena Wasylik i inni (odc. 68)

Lektor: Marek Ciunel

Spis odcinków Edytuj

Światowa premiera Polska premiera N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
16.02.2015 10.10.2015 01 Ukryte miasto Hidden
16.02.2015 11.10.2015 02 Sfinks Sphinx
16.02.2015 17.10.2015 03 Bracia Brothers
16.02.2015 18.10.2015 04 Księżna Duchess
16.02.2015 24.10.2015 05 Przygoda Adventure
08.05.2015 25.10.2015 06 Źródła Fountains
08.05.2015 31.10.2015 07 Odwaga Bravery
08.05.2015 01.11.2015 08 Golem Golem
08.05.2015 07.11.2015 09 Buty Boots
08.05.2015 08.11.2015 10 Dobry miecz Sword
28.09.2015 19.12.2015 11 Mysz Mouse
28.09.2015 20.12.2015 12 Goblin Goblin
28.09.2015 26.12.2015 13 Gwiazda Star
28.09.2015 27.12.2015 14 Świnki Pigs
28.09.2015 02.01.2016 15 Pech Luck
SERIA DRUGA
11.12.2015 03.01.2016 16 Smok Dragon
11.12.2015 09.01.2016 17 Krety Moles
11.12.2015 10.01.2016 18 Syrena Mermaid
11.12.2015 16.01.2016 19 Pszczoły Bees
11.12.2015 17.01.2016 20 Drużyna Squad
11.12.2015 26.03.2016 21 Zaklęcia Spells
11.12.2015 26.03.2016 22 Miecz Scimitar
11.12.2015 27.03.2016 23 Opowieści Stories
11.12.2015 27.03.2016 24 Kula Sphere
11.12.2015 28.03.2016 25 Si Si
11.12.2015 28.03.2016 26 No No?
SERIA TRZECIA
15.07.2016 24.09.2016 27 Bez butów Bootless Cries
15.07.2016 25.09.2016 28 Posępna Ziemia Sullen Earth
15.07.2016 01.10.2016 29 Brzydkie Kaczątko Ugly Duckling
15.07.2016 02.10.2016 30 Pięść The Muscle
15.07.2016 08.10.2016 31 Szermierz Sword’s Man
15.07.2016 09.10.2016 32 Uwolnić Kozła Escape Goat
15.07.2016 15.10.2016 33 Kot drugi Copy Cat
15.07.2016 16.10.2016 34 Rzut monetą Coin Toss
15.07.2016 06.11.2016 35 Król Korniszon King Pickles
15.07.2016 22.10.2016 36 Piracki skarb Pirate Booty
15.07.2016 23.10.2016 37 Kot Morski Cat Fish
15.07.2016 29.10.2016 38 Papuzi skarb Parrot Booty
15.07.2016 30.10.2016 39 Miasto Szkieletów Skeleton Town
SERIA CZWARTA
16.12.2016 25.02.2017 40 Déjà vu Familiar Feeling
16.12.2016 26.02.2017 41 W krainie Snów In Dreams
16.12.2016 18.03.2017 42 Fletu Maximus Fluteus Maximus
16.12.2016 05.03.2017 43 Poszukiwania Prey Time
16.12.2016 12.03.2017 44 Napisane przez... Written By
16.12.2016 11.03.2017 45 Powrót na dobrą drogę Breaking Good
16.12.2016 04.03.2017 46 Zarozumiała bestia Fancy Beast
16.12.2016 19.03.2017 47 Starcie bogów Titan Up
16.12.2016 25.03.2017 48 Dzikie gry Boar Games
16.12.2016 26.03.2017 49 Mała zmiana Small Change
16.12.2016 01.04.2017 50 Owieczka Little Lamb
16.12.2016 02.04.2017 51 Obelisk The Obelisk
16.12.2016 08.04.2017 52 Straszny Wilk The Bloodwolf
ODCINEK SPECJALNY
20.06.2017 29.04.2018 53 Kot w butach: Uwięziony w baśni Puss in Book: Trapped in an Epic Tale
SERIA PIĄTA
28.07.2017 06.01.2018 54 Second to One
28.07.2017 06.01.2018 55 Not a Drill
28.07.2017 06.01.2018 56 Caballo Sin Cabeza
28.07.2017 06.01.2018 57 My Fair Demon
28.07.2017 06.01.2018 58 Too Many Cats
28.07.2017 06.01.2018 59 Before They Hatch
28.07.2017 07.01.2018 60 The Iceman Melteth
28.07.2017 07.01.2018 61 Swine and Roses
28.07.2017 07.01.2018 62 The Great Stink
28.07.2017 07.01.2018 63 Dances with Dingoes
28.07.2017 07.01.2018 64 Remember Me Not
28.07.2017 07.01.2018 65 Through Caverns Measureless
28.07.2017 07.01.2018 66 A Savage Place
SERIA SZÓSTA
26.01.2018 28.04.2018 67 Save the Town
26.01.2018 28.04.2018 68 Save the Cat
26.01.2018 28.04.2018 69 Lost and Foundlings
26.01.2018 29.04.2018 70 The Scarlet Panther
26.01.2018 29.04.2018 71 Pajuna Serves Spirits
26.01.2018 29.04.2018 72 One Last Jobs
26.01.2018 29.04.2018 73 Like a Fox
26.01.2018 29.04.2018 74 Not a Date
26.01.2018 24.06.2018 75 Flock the Boat
26.01.2018 24.06.2018 76 All Hail, Puss!
26.01.2018 24.06.2018 77 The Moving Finger Writes
26.01.2018 24.06.2018 78 And, Having Writ, Moves On
Filmy DreamWorks
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Filmy animowane tradycyjnie:
Książę Egiptu (1998) • Droga do El Dorado (2000) • Mustang z Dzikiej Doliny (2002) • Sindbad: Legenda siedmiu mórz (2003)
Produkcje Aardman Animations:
Uciekające kurczaki (2000) • Wallace i Gromit: Klątwa królika (2005) • Wpuszczony w kanał (2006)
Filmy animowane komputerowo:
Mrówka Z (1998) • Shrek (2001) • Shrek 2 (2004) • Rybki z ferajny (2004) • Madagaskar (2005) • Skok przez płot (2006) • Shrek Trzeci (2007) • Film o pszczołach (2007) • Kung Fu Panda (2008) • Madagaskar 2 (2008) • Potwory kontra Obcy (2009) • Jak wytresować smoka (2010) • Shrek Forever (2010) • Megamocny (2010) • Kung Fu Panda 2 (2011) • Kot w butach (2011) • Madagaskar 3 (2012) • Strażnicy marzeń (2012) • Krudowie (2013) • Turbo (2013) • Pan Peabody i Sherman (2014) • Jak wytresować smoka 2 (2014) • Pingwiny z Madagaskaru (2014) • Dom (2015) • Kung Fu Panda 3 (2016) • Trolle (2016) • Dzieciak rządzi (2017) • Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film (2017) • Jak wytresować smoka 3 (2019) • Shrek 5 (2019 planowany)
Bezpośrednio na wideo:
Józef – władca snów (2000)
Filmy krótkometrażowe:
Karaoke Shreka z Bagien (2001) • Shrek 3-D (2003) • Idol Zasiedmiogórogrodu (2004) • Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna (2005) • Hammy i przygodny bumerang (2006) • First Flight (2006) • Kung Fu Panda: Sekrety Potężnej Piątki (2008) • Wielka ucieczka B.O.B.-a (2009) • Legenda o Smoku Gnatochrupie (2010) • Świętastyczne kolędowanie (2010) • Thriller Night (2011) • Ciągnie świnki do... wilkołaka (2011) • Kung Fu Panda: Sekrety Mistrzów (2011) • Kot w butach: Trzy Diabły (2012) • Kung Fu Panda: Tajemnice zwoju (2016)
Seriale animowane tradycyjnie:
Toonsylvania (1998) • Przybysz z gwiazd (1998) • Alienators: Evolution Continues (2001) • Neighbors from Hell (2010)
Seriale animowane komputerowo:
Nie bój się lwa (2004 − 2005) • Pingwiny z Madagaskaru (2008 − 2012) • Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości (2011 − 2016) • Jeźdźcy smoków (2012 − 2018) • Potwory kontra Obcy (2013 − 2014) • Niech żyje Król Julian (Na wygnaiu) (2014 − 2017) • Turbo FAST (2013 − 2016) • VeggieTales in the House (2014 − 2016) • Przygody Kota w Butach (2015 − 2018) • Dinotrux (2015 − nadal) • Pan Peabody i Sherman Show (2015 − 2017) • Krudowie – u zarania dziejów (2015 − 2017) • Noddy, Toyland Detectiv (2016 − nadal) • Voltron: Legendary Defender (2016 − 2018) • Home: Adventures with Tip & Oh (2016 − 2018) • Łowcy trolli (2016 − 2018 )
Filmy telewizyjne:
Pada Shrek (2007) • Madagwiazdka (2009) • Dynie-mutanty z kosmosu (2009) • Święta, święta i Po (2010) • Shrek ma wielkie oczy (2010) • Zakochany Madagaskar (2013)
[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Shrek logo
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Media:
Filmy pełnometrażowe: ShrekShrek 2Shrek TrzeciShrek ForeverKot w butachShrek 5

Filmy krótkometrażowe: Karaoke Shreka z BagienIdol ZasiedmiogórogroduShrek 3-DPada ShrekShrek ma wielkie oczyŚwiętastyczne kolędowanieThriller NightCiągnie świnki do... wilkołakaKot w butach: Trzy Diabły

Serial: Przygody Kota w Butach
Postacie:
ShrekFionaFergusFarkleFelicjaOsiołSmoczycaSmosiołkiKot w butachKról HaroldKrólowa LilianCiastekPinokioWilkTrzy świnkiTrzy ślepe myszyMagiczne ZwierciadłoBaśniowe stworyLord FarquaadKapitan straży Lorda FarquaadaTeloniuszRobin HoodWesoła kompaniaWróżka ChrzestnaKsiążę z bajkiMongoMłynarzMebelkiDorisMabelArturMerlinLancelotRoszpunkaŚpiąca KrólewnaKrólewna ŚnieżkaKopciuszekZła KrólowaKapitan HakRumpelstiltskinWiedźmySzczurołapBroganPichcikGochaKitty KociłapkaHumpty DumptyJack i JillImeldaZłota GęśMama GęśCommandante
Miejsca:
Bagno ShrekaDulocZamek SmoczycyZasiedmiogórogródFabryka Wróżki ChrzestnejKarczma "Pod Zatrutym Jabłkiem"Worcestershire AcademyRezerwat ogrówSan Ricardo
Przedmioty:
I żyli długo i szczęśliwieKareta Wróżki ChrzestnejKareta RumpelstiltskinaKontrakty RumpelstiltskinaZiarna magicznej fasoli
Piosenki:
Duloc wita wasPiosenka Robina HoodaPiosenka Wróżki ChrzestnejChcę bohatera
[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.